IBM Tivoli

IBM Tivoli ürün ailesi 4 ana alanda çözümler sunmaktadır:

 1. Otomasyon
 2. Güvenlik
 3. Kurumsal Kaynak Yönetimi
 4. Depolama ve Sanallaştırma

Tivoli Güvenlik Çözümleri

IBM Tivoli ailesinin güvenlik çözümleri arasından öne çıkan bazı araçlar ve faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Tivoli Identity Manager: Identity Manager kurumsal düzeydeki  yetkileri ve bu yetkilerin meydana getirdiği rolleri otomatik bir şekilde tek bir noktadan dağıtmanızı ve yönetmenizi sağlayan bir çözümdür. IBM Tivoli Identity Manager sayesinde yetkilendirme mekanizmalarınızı net hale getirebilir, benzer rollerdeki kullanıcıların birbirinden az ya da fazla yetki sahibi olmasının önüne geçebilir ve artık gerekli olmayan ancak unutulmuş kullanıcı yetkilerinin varlığını sürdürmesini engelleyebilirsiniz. Ürün hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • Tivoli Access Manager for Enterprise Single Sign-On: Kurumlarda bulunan çok sayıda farklı uygulama ve kullanıcıların bu uygulamalar için sahip oldukları farklı kullanıcı adı ve şifreler önemli bir güvenlik riski teşkil etmektedir. Çok sayıda şifre olması kullanıcıları kolay şifreler atamaya, sistemler arası aynı şifreleri kullanmaya hatta bu şifreleri görünür yerlere not etmeye itmektedir. Tivoli Enterprise Single Sign-On ile bu risklerin önüne geçebilir, kullanıcılarınıza kurumsal düzeyde tüm uygulamalar için kullanabilecekleri kimlikler sunabilirsiniz. Ürün hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.
 • IBM Security Network Intrusion Prevention System (IPS): IPS 200′den fazla uygulamanın kullandığı farklı protokolleri network üzerinden dinler, derinlemesine inceler ve sizi gelebilecek tüm saldırılara karşı korur. IPS, Web uygulamalarınızı ve ağınızı Cross-Site Scripting ya da SQL Injection gibi popüler saldırılar beraberinde henüz sadece IBM X-Force güvenlik açıkları araştırma grubu tarafından saptanmış olan yüzlerce tehdide karşı korumanızı sağlar.  Ürün hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tivoli Storage Manager

Tivoli ürün ailesinin en popüler aracı olan Tivoli Storage Manager tek bir noktadan tüm veri ambarlarınızı yönetmenizi sağlayan, verimliliği arttırırken  maliyetleri azaltıcı çözümler getiren bir araçtır.

 • Maliyetleri Azaltır: Tivoli Storage Manager veri tekrarlarının önüne geçerek (Deduplication) ve veri sıkıştırma yetenekleri sayesinde varolan donanım kaynaklarının çok daha verimli kullanılmasını sağlar. Tivoli Storage Manager kullandığı Progressive Incremental veri yedekleme yöntemi ile veriyi tümüyle değil sadece artan kısımlarıyla yedekleyerek saklanan veri miktarını da ciddi şekilde azaltmaktadır.
 • İşleyişi Aksatmaz: Tivoli Storage Manager yedekleme ve geri yükleme işlemlerini çok hızlı şekilde yaparak hem network üzerinde uzun süren yedeklemeler kaynaklı bir yavaşlama olmasını önler hem de bir problem yaşanması durumunda bir an önce işleyişin eski haline dönmesine imkan verir.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tivoli Endpoint Manager

Tivoli Endpoint Manager (TEM) ürün ailesi uçnokta (endpoint) olarak adlandırılan sunucular, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar, ATM ve kiosklar’ın tek bir noktadan yönetimi ve güvenliği için geliştirilmiş farklı çözümlerden oluşmaktadır.

 1. TEM for Lifecycle Management: Bağlantı çeşidi ve konumu farketmeksizin binlerce uçnokta cihazı ve heterojen platformu (Microsoft, Unix, Linux ya da MAC) ajanlar aracılığıyla gerçek zamanlı olarak takip edebilir ve provizyonlama (provisioning) ile yönetebilirsiniz.
 2. TEM for Security and Compliance: Güvenlik ayarlarının ve yamalarının sürekli takibini ve yine tek bir noktadan tüm antivirüs ve güvenlik durası işlevlerinin izlenip yönetilebilmesini sağlar. Uçnoktalar için yapılması gereken zaman alıcı konfigürasyon ve değişiklik işlemlerinin otomatik olarak yapılmasına imkan tanır. Dinamik ve karmaşık ortamlardaki ağ kaynaklarının detaylı takip edilmesini sağlar.
 3. TEM for Power Management: Microsoft Windows ve Mac işletim sistemleri çalıştıran bütün uçnoktaların gerçek zamanlı enerji kullanımlarını tek bir noktadan takip etmenizi ve yönetmenizi sağlar. Aynı zamanda yarattığınız varsayımsal enerji kullanım senaryoları ile enerji tasarrufuna yönelik adımlar atmınızı teşvik eder.
 4. TEM for Patch Management: Küresel düzeyde dağınık bulunabilen binlerce uçnoktanın yama güncelleme ve yönetimini tek bir noktadan yapmanızı sağlar.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IBM Tivoli ürün ailesi hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.