Rational BuildForge

IBM Rational BuildForge, geliştirme ekiplerinin yinelenen görevleri standartlaştırmalarına, uyumla ilgili yükümlülükleri yönetmelerine ve bilgileri paylaşmalarına yardımcı olan, uyarlanabilir bir oluşturma ve yayın yönetimi çerçevesi ile yazılım süreçlerini otomatikleştirir.

Faydalar

  • Kullanıcı erişimi ve yönetim için kullanılan web konsolu sayesinde yazılım çevrimi süreçlerine her zaman, her yerden merkezileştirilmiş bir erişim sağlar.
  • Paralel yürütme sayesinde işleri eş zamanlı olarak çalıştırmanıza ve daha kısa sürede tamamlamanıza yardımcı olur.
  • İş yürütme analizi, sıralaması ve optimizasyonu sayesinde işlerin olabilecek an akıllı yoldan yürütülmesini sağlar.

Özellikler

  • Aralarında IBM Rational Application Developer, IBM WebSphere Studio, Microsoft Visual Studio .NET ve Eclipse gibi önde gelen IDE’lerle bütünleşerek yazılım çevrimi süreçlerine bireysel erişim sağlar ve size tercih ettiğiniz IDE’niz ile çalışma olanağı sunar.
  • Varolan makrolarla batch dosyalarıyla, geliştirme araçları ve süreçleriyle uyumlu olası şu an kullanmış olduğunuz ortama entegre olmasına ve varolan yatırımlarınızdan faydalanmanıza imkan tanır.
  • Diğer IBM Rational ürünleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşebilir. Ayrıca, IBM Rational BuildForge Adapter Toolkit diğer üçüncü kişi kaynak kodu yönetimi, hata izleme ve test yönetimi araçları ile bağlantı oluşturabilmeyi sağlar.
  • Güvenilir ve otomatikleştirilmiş denetleme kaydı ve yürütülen işlerle ilgili çeşitli bilgileri içeren malzeme listesi raporu (bill of materials) sayesinde problemlerin daha hızlı çözülmesi, yeniden üretilebilirlik ve uyum yönetiminin iyileştirilmesi sağlanır.

Rational BuildForge hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilir ya da resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.