Rational Business Developer

IBM Rational Business Developer modern, platformlar arası uyumlu Web/Web 2.0 ve SOA uygulamalarının hızlı şekilde geliştirilmesi için tasarlanmış bir geliştirme ortamıdır.

Enterprise Generation Language (EGL)

IBM Rational Business Developer’ın programlama dili olan EGL, IBM tarafından platform bağımsız iş uygulamaları geliştirmek için tasarlanmış bir dildir. Modern yazılım dillerini kullanmış yazılımcıların kolaylıkla öğrenebileceği bu dil ile orta katmana ve sistem arayüzlerine dair detaylardan bağımsız bir şekilde, sadece işlevselliğe odaklanarak uygulama geliştirmek mümkündür.

EGL kodları geliştirilip yine EGL kodu halinde test edildikten sonra Java, JavaScript ve Cobol dillerine derlenip konuşlandırılabilir. Tüm geliştirme EGL üzerinden yapıldığı için yazılımcıların JavaScript, HTML, Ajax, JSON ya da başka Web 2.0 teknolojilerini öğrenmelerine ve bu teknolojilerin teknik zorlukları ile uğraşmalarına gerek kalmamaktadır. Böylece takımların Web 2.o ve SOA uygulamalarını çok daha hızlı şekilde geliştirmeleri mümkün olabilmektedir.

Rational Business Developer hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilir ya da resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.