Rational Harmony

IBM Rational Harmony insanlar, araçlar ve süreçleri uyumlu kılmak ve bir arada çalışmalarını sağlamak için sunulan bir platform çözümüdür. Geliştirme faaliyetlerinin başarısı için geçmiş tecrübeler ile faydası kanıtlanmış süreçleri projelere yerleştirmenize yardımcı olur. Üç farklı alana yönelik üç farklı versiyonu bulunmaktadır.

  • IBM Rational Harmony for IT Software Development: Başarısı kanıtlanmış araçlar ve süreçlerin kurum genelinde yaygınlaştırılması ve kullanılmasını hedefler. Gereksinimlerin geliştirme sürecini yönlendirmesini sağlar, otomasyonu destekler. Projeye dair risklerin erken şekilde saptanması ve azaltılması için mimariye odaklanılmasını sağlar.
  • IBM Rational Harmony for Embedded RealTime Development: Geliştirilmesi planlanan uygulamanın UML 2.1 ile görsel olarak modellenmesini ve kod ile sekronize olmasını sağlar. Bu şekilde dilerseniz model dilerseniz de kod üzerinde çalışabilirsiniz. Hızlı geliştirme döngülerini destekleyen bu araç sayesinde uygulamanıza ait risk ve hataları geliştirme sürecinin başında saptayabilir ve sonradan çıkacak maliyetleri ortadan kaldırabilirsiniz.
  • IBM Rational Harmony for Systems Engineering: UML ve SysML üzerine kurulmuş olan bir Model Tabanlı Sistem Mühendisliği (Model Based Systems Engineering) aracıdır. Bu araç ile sisteminizi tanımlayabilir, gereksinimleri inceleyebilir, sistem mimarisini tasarlayabilir ve arayüzleri tanımlaybilirsiniz.

Rational Harmony versiyonları hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilir ya da resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.