Rational Method Composer

IBM Rational Method Composer kurumların hem kendi süreçlerini en iyi şekilde tasarlamaları hem de araç bünyesinde bulunan zengin süreç kitaplığındaki başarısı kanıtlanmış şablonları kendi iş süreçlerine uyarlamaları için geliştirilmiş bir süreç yönetim çözümüdür.

Araç bünyesinde iki ana kütüphane barındırmaktadır:

  • IBM RUP Library: Dünya genelinde sayısız projede  500,000′den fazla yazılımcıya yol göstermiş olan ve yüzlerce üniversitenin de ders programlarında yer alan Rational Unified Process metodolojisine ait önerilen SOA Yönetimi, Proje Yönetimi, Sistem Mühendisliği süreçlerinin bulunduğu kütüphanedir.
  • IBM Practice Library: Geliştirme süreçlerinde sıklıkla yaşanan sıkıntılara yönelik olarak geliştirilmiş ve belgelenmiş “uygulamalar” içerir. Her uygulama için farklı durumlarda nasıl uyarlanabileceği bilgisi, kullanılması önerilen araçlar ve yapılması gereken ölçümler mevcuttur. Uygulamalar RUP, Agile ya da CMMI süreçlerine yönelik olarak uyarlanabilmektedir.

Rational Method Composer ile süreçlerinizi tasarlamak herhangi bir modelleme bilgisi gerektirmez. Kolaylıkla OMG Systems and Software Process Meta-Mode (SPEM 2.0) standardı ile uyumlu ve zengin metin desteği bulunan süreçler tanımlayabilir ve modelleyebilirsiniz.

Rational Method Composer hakkında daha detaylı bilgi için bize ulaşabilir ya da resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.